OD NAJMŁODSZYCH DO NAJSTARSZYCH - WSZYSCY DOBIEGLI DO METY BIEGÓW KRAPKOWICKICH

Jak co roku silna, kilkudziesięcioosobowa reprezentacja naszej gminy wystartowała po sąsiedzku w Krapkowicach. 36 edycja Biegu Krapkowickiego na dystansie 10 kilometrów zgromadziła na starcie aż 730 zawodników i zawodniczek z kraju i zagranicy. Dodatkowo rozegrano także Krapkowickie Biegi Dzieci i Młodzieży.

To właśnie najmłodsi wyruszyli na trasę jako pierwsi. Dla dzieci to frajda, zabawa ale i rywalizacja bowiem najlepsi byli dekorowani przez przedstawicieli gminy Krapkowice i powiatu. Znakomicie w kategorii przedszkolaków spisał się Dawid Lepich z przedszkola nr 3 w Gogolinie, który wygrał bieg na 300 metrów z czasem 1:03 min.

IMG_1096.jpeg

Z kolei w kategorii w biegu na 500 m. w kategorii dziewcząt rocznika 2007-8 Martyna Kosicka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie zajęła miejsce trzecie.

W biegu głównym na 10 km. triumfował Paweł Veretskiy z ukraińskiego Doniecka z wynikiem 31:07 min.. Na 26 miejscu na mecie zameldował się Szymon Kołodziej z Górażdży z czasem 39:06 min. 39. lokatę zajął Łukasz Szydłowski z Gogolina. Najszybszymi z grupy na co dzień uczestniczących w zajęciach biegowych w naszej gminie czyli "Gogolin biega" okazali się Anna Jadasz i Dariusz Czernek. 

IMG_1161.jpeg

Wszystkie wyniki tegorocznej edycji Biegu Krapkowickiego w tym linku: http://www.zmierzymyczas.pl/images/wyniki/20180501_-_Krapkowice.pdf

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanej imprezy i wytrwałości na trasie :)

Galeria zdjęć: