Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Cieszy fakt, iż miasteczko ruchu drogowego przy gogolińskiej „Dwójce” służy z powodzeniem nie tylko młodzieży z gminy Gogolin, ale też całego powiatu krapkowickiego! Miasteczko, które wybudowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gogolina, mieli szansę przetestować i sprawdzić na nim swoją wiedzę – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

21 kwietnia na terenie PSP nr 2 w Gogolinie odbyły się eliminacje powiatowe do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najpierw uczniowie mieli do rozwiązania pisemny test, sprawdzający wiedzę teoretyczną. W południe przyszedł czas na sprawdzian wiedzy praktycznej. Uczniowie musieli pokonać na rowerze tor przeszkód, wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, a także wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego i kultury jazdy, prawidłowo i bezpiecznie pokonując trasę miasteczka ruchu drogowego.

Najlepsi w obu kategoriach wiekowych okazali się uczniowie ze Zdzieszowic i to właśnie oni zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Sukcesy odnieśli też uczniowie z Gogolina. II miejsce w kategorii „gimnazja” zdobyła młodzież z Zespołu Szkół w Gogolinie, a III miejsce w kategorii „szkół podstawowych” uczniowie z PSP nr 3 w Gogolinie.

Gimnazja

I m. Publiczne Gimnazjum w Zdzieszowicach / zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

II m  Zespół Szkół w Gogolinie

II m PSSP nr 5 w Krapkowicach

Szkoły Podstawowe

I m.  PSP nr 2 w Zdzieszowicach / zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

II m. ZSP nr 4 w Krapkowicach

III m PSP nr 3 w Gogolinie