GOGOLIŃSKIE ŻAKI '2008 ROZPOCZĘŁY LIGĘ WOJEWÓDZKĄ

10 latkowie MKS-u Gogolin rozpoczęli zmagania w Wojewódzkiej Lidze Piłki Nożnej rocznika 2008 o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. W rozgrywkach bierze udział 12 zespołów, które grają systemem turniejowym. Inauguracja ligi odbyła się Centrum Sportu w Opolu. 

IMG-0325.jpeg

Ekipa gogolińska w pierwszym turnieju grała ze zmiennym szczęściem. W kilku meczach niewiele brakowało do osiągnięcia lepszych rezultatów.

Oto wyniki naszej drużyny:

MKS - Chemik Kędzierzyn Koźle 2:2

MKS - Pogoń Prudnik 1:2

MKS - Start Namysłów 2:2

MKS - Soccer College 1:2

MKS - Football Academy Opole 0:5

MKS - Spiders Krapkowice 1:3

MKS - Odra Opole 0:2

MKS - UKP Gol 0:8

Jak zapewniają organizatorzy rozgrywek głównym zadaniem ligi nie jest zacięta rywalizacja o mistrzostwo, ale stworzenie warunków do sportowego współzawodnictwa między największymi ośrodkami województwa szkolącymi dzieci i młodzież. W sumie na inaugurację strzelono prawe 250 bramek.

Wyróżnieni zawodnicy 1. kolejki Jakub Gąsior (Start Namysłów), Marcel Krancioch (MKS Gogolin), Marco Kupczyk (Victoria Chróścice), Aleksander Pietrzyk (Soccer College), Ksawery Chatkiewicz (Młody MKS), Bartosz Szul (Odra Opole), Kamil Kozioł (Pogoń Prudnik), Rafał Ochman (Spiders Krapkowice), Mateusz Mozola (Stal Brzeg), Konrad Piechota (UKP Gol) Aleksander Bazan (Chemik Kędzierzyn), Marcel Szurgut (F.A. Opole) Następne mecze rozegrane zostaną 14 kwietnia.

 

 

 

Wojewódzką Ligą Piłki Nożnej rocznika 2008 o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły. 7 kwietnia w Centrum Sportu w Opolu przywitaliśmy 12 zespołów z całego województwa. Po krótkiej, ceremonii punktualnie o godzinie 9.00, zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, a w zasadzie czterech sędziów piłkarskich, gdyż mecze rozgrywane były jednocześnie na czterech boiskach. W 1. kolejce graliśmy systemem "każdy z każdym", by wyłonić drużyny, które już od przyszłej kolejki będą grać w dwóch grupach "niebieskiej" i "czerwonej". Rywalizacja w grupach będzie na pewno bardzo zacięta, gdyż po każdej rozegranej rundzie, dwa najlepsze zespoły z grupy "czerwonej" awansują do "niebieskiej", a dwa najsłabsze z "niebieskiej" spadną do "czerwonej". Pierwszego dnia mecze stały na bardzo wysokim poziomie i były naprawdę bardzo emocjonujące, o czym świadczą wyniki poszczególnych spotkań. Nie ma drużyny, którą już dziś moglibyśmy ogłosić, że jest murowanym faworytem to wygrania całej ligi. Podkreślić również należy, że sama inicjatywa zorganizowania ligi nie ma na celu wyeksponowania najlepszej drużyny, ale stworzenie warunków do sportowego współzawodnictwa między największymi ośrodkami województwa szkolącymi dzieci i młodzież. Zawodnicy mają teraz praktycznie co tydzień zapewnioną bardzo dużą dawkę gry z zespołami o dużych umiejętnościach, co ma pozytywny wpływ na rozwój każdego młodego zawodnika. W sumie na inaugurację strzelono prawe 250 bramek. Pomimo tylu goli bramkarze także popisywali się świetnymi interwencjami. 1. kolejka stała pod dyktando debiutanta rozgrywek, drużyny Stali Brzeg i zwycięzcy z zeszłego roku, krapkowickich Spidersów. Dobrą formę pokazał również Soccer College. Reszta zespołów grała już bardzo równo i dzieliła się punktami w poszczególnych meczach. Nie wyszedł start drużynie z Gogolina, ale wiemy na co ich stać i z pewnością w następnych kolejkach zaprezentują się zdecydowanie lepiej, ponieważ jak pamiętamy w zeszłym roku, potrafili napsuć krwi faworytom ligi. Dobra formę strzelecka z zeszłego roku utrzymał Ksawery Chatkiewicz z drużyny Młody MKS Kluczbork, który na przysłowiowe "dzień dobry" zdobył 15 bramek. Na podsumowaniu nie zabraknie też informacji o postawie rodziców i podkreślić należy, że była bardzo dobra. Liczymy, że od przyszłej kolejki będzie wzorowa, a postawa Fair Play przyświecać będzie każdemu spotkaniu. Wyróżnieni zawodnicy 1. kolejki Jakub Gąsior (Start Namysłów), Marcel Krancioch (MKS Gogolin), Marco Kupczyk (Victoria Chróścice), Aleksander Pietrzyk (Soccer College), Ksawery Chatkiewicz (Młody MKS), Bartosz Szul (Odra Opole), Kamil Kozioł (Pogoń Prudnik), Rafał Ochman (Spiders Krapkowice), Mateusz Mozola (Stal Brzeg), Konrad Piechota (UKP Gol) Aleksander Bazan (Chemik Kędzierzyn), Marcel Szurgut (F.A. Opole) Następne mecze rozegrane zostaną 14 kwietnia. (http://ukpgol.pl)