Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Palenie Żuru

W Wielką Środę już po raz dziewiąty odbyło się wspólne palenie żuru mieszkańców Kamionka, Kamienia Śląskiego i gości. Spotkanie miało miejsce na terenie ścieżki rowerowej łączącej Kamionek z Kamieniem Śląskim. Połączone siły dwóch sołectw zorganizowały to tradycyjne wydarzenie. Obie Panie Sołtys wraz z Radami Sołeckimi, Radny Wsi Kamionek, Kołem DFK Kamień Śląski  i Stowarzyszeniem przygotowali przepyszny żurek i barszcz, który rozgrzał biesiadujących w chłodny środowy wieczór. Każdy mógł sobie usmażyć kiełbaskę na ognisku.

 

 

logo gmina gogolin.jpeg Palenie żuru współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Gogolinie w ramach „Otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2018 roku zadań publicznych gminy w zakresie kultury przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego pt. „Razem dla Kamionka”

Pogoda
20 października
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,28 PLN
1 CHF = 3,90 PLN
1 USD = 3,85 PLN