Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Zima żegna. Wiosna wita.

Wszyscy chyba bez wątpienia są spragnieni ciepła słońca, śpiewu ptaków i zapachu trawy.

Dzieci i młodzież świetlicy młodzieżowej w Kamionku przez kilka dni przygotowywały się do pierwszego dnia wiosny. Zmieniliśmy wystrój naszej świetlicowej sali, namalowaliśmy na płutnie obraz przedstawiający pierwsze ciepłe dni, gdzie zakwitają krokusy i pszczółki budzą się z zimowego snu, zrobiliśmy papierowe kwiaty, motyle z bibuły, gazetkę z przebiśniegami na papierowych talerzykach.

Następnie 21 marca starannie i z zaangażowaniem dzieci wykonały Marzannę, którą jak tradycja karze spaliliśmy bardzo dokładnie, tak aby być pewnym, że zima nie wróci. Dzieci zostały nagrodzone przepyszną pizzą, którą w migu zjadły, po czym zabrały się do dalszej pracy, a mianowicie takim finałem miał być plakat namalowany farbami, który przedstawiał panią wiosnę. To była wspaniała zabawa, dzieci nie mogły doczekać się, aż  zrobią sobie zdjęcia przy ich obrazie.

   

 

Zdjęcia i tekst opiekun świetlicy Elwira Wacławczyk

Pogoda
25 maja
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,52 PLN
1 CHF = 4,27 PLN
1 USD = 4,15 PLN