Promowali gminę na Jarmarku w Łodygowicach

Ozdoby i wypieki wielkanocne, ale przede wszystkim oferowane na stoisku Gminy Gogolin kroszonki cieszyły się największym powodzeniem wśród uczestników VI Jarmarku Wielkanocnego w partnerskich Łodygowicach.

Korzystając z zaproszenia Wójta Łodygowic Andrzeja Pitery, twórczynie z Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie i Klubu Seniora, we współpracy z wydziałem promocji i rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego przygotowały bardzo ciekawe stoisko promocyjne. Na wystawionym w Niedzielę Palmową (25.03) stoisku znalazły się więc znane w całym kraju i poza jego granicami opolskie kroszonki, wykonane różnymi technikami wielkanocne ozdoby, a także świąteczne baby. Ogromne wrażenie na odwiedzających zrobiła stojąca tuż przed stoiskiem duża kroszonka. Na sąsiadujących stoiskach miejscowi twórcy ludowi oferowali swoje wyroby, zaś członkinie kół gospodyń wiejskich zachęcały do degustacji własnoręcznie przygotowanych potrawy wielkanocnych.

Kulminacyjnym punktem Niedzieli Palmowej była procesja z palmami na uroczystą sumę. Tradycja komponowania palm wielkanocnych z roślin zimozielonych, bibuły i wstążek w Łodygowicach i okolicy jest wciąż bardzo żywa. Po zakończonej mszy odbył się doroczny konkurs, w którym wyłoniono najpiękniejsze i najciekawsze palmy wielkanocne. Całodniową oprawę muzyczną Jarmarku Wielkanocnego w Łodygowicach zapewnił  Zespół Folklorystyczny „Magurzanie” a nad całością czuwali pracownicy Gminnego Domu Kultury.