Nastrojowo i filmowo w Gogolinie

Cóż to był za wieczór! Barbara Kurdej – Szatan i Rafał Szatan z Zespołem przenieśli mieszkańców gminy Gogolin w niezwykły, muzyczny świat. A wszystko za sprawą koncertu „Ale kino!” (11.03) zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie z okazji Dnia Kobiet. Zabrzmiały dobrze znane utwory z polskich i światowych filmów; nie zabrakło też lirycznych ballad i bajkowego akcentu.

Ponad godzinny koncert rozpoczął się krótką podróżą do świata bajek i musicali. Muzyczne małżeństwo zaśpiewało najpiękniejsze piosenki z „Alladyna”, „Pocahontas”, „Toy Story” czy „Pięknej i Bestii”. Było nastrojowo i magicznie! Później, w nieco innym, bardziej energetycznym klimacie, artyści zaprezentowali największe polskie przeboje, takie jak „Brunetki, blondynki…”, „Tak mi źle, tak mi szaro” i „Już nie zapomnisz mnie”. Nie zabrakło również utworów z światowych hitów filmowych. Basia Kurdej – Szatan zachwyciła gogolińską publiczność brawurowym wykonaniem piosenki „Skyfall” z filmu o Jamesie Bondzie; były też utwory z „Batmana”, czy filmu „New York, New York”. Gwoździem programu była muzyczna niespodzianka – „Karolinka” w nowoczesnej, zaskakującej aranżacji, którą z artystami śpiewała cała sala.

Z okazji Dnia Kobiet Organizatorzy koncertu przygotowali również dodatkowe atrakcje. Wszystkie panie otrzymały symboliczny kwiat, a także los, dzięki któremu mogły wygrać ciekawe nagrody: vouchery do restauracji z terenu gminy Gogolin, salonu kosmetycznego, kina oraz koncert Katarzyny Groniec. Aby zdobyć te atrakcyjne nagrody, wylosowane panie musiały odpowiedzieć na pytania filmowego quizu, który przygotował prowadzący imprezę Donat Przybylski. Serdeczności z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom przekazał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który złożył również życzenia obchodzącym w tym dniu swoje święto – sołtysom i przewodniczącym zarządów dzielnic. Miły wieczór zakończył się krótkim spotkaniem z gwiazdami wieczoru: Basią Kurdej – Szatan i Rafałem Szatan, którzy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy.