Pomaganie przez wspólne ślizganie

13. edycja „Wielkiego Ślizgania” w Opolu organizowana corocznie przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej RP odbyła się z udziałem 50 osobowej grupy mieszkańców gminy Gogolin.  

Ślizgali się zarówno dorośli, jak i dzieci.  –Dużo nas tutaj, ale bawimy się doskonale – przyznała uczennica Zespołu Szkół w Gogolinie Paulina Biela. –Każda impreza mająca charakter integracyjny jest bezcenna, a ta szczególnie, bo łączy nie tylko pokolenia, ale i kultury, a dodatkowo niesie pomoc – dodała Marta Wiora – opiekun Świetlicy Środowiskowej w Gogolinie.

Uroczystego otwarcia dokonali Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu Sabine Haake, poseł Ryszard Galla oraz Sekretarz TSKN Zuzanna Donath-Kasiura. W akcji, z której dochód zostanie w tym roku przekazany dla Hospicjum dla dzieci w Opolu wzięli udział mieszkańcy kilku gmin i stolicy województwa oraz ponad 100 podopiecznych opolskich Domów Dziecka. Akcja organizowana jest przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej RP. Dochód z akcji zostanie w tym roku przekazany dla Hospicjum dla dzieci w Opolu. Opiekunami grup z gminy Gogolin byli: Krystian Polański (DFK Gogolin), Marta Wiora (Świetlica Środowiskowa Gogolin), Patryk Blania (Obrowiec), Adam Boszczar (PSP 3 Gogolin) i Marta Wawrzynek (PSP Malnia).