O Międzynarodowych Grach Sportowych

Grupa blisko 20. uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie wyjedzie w maju na dwudniowe zmagania rekreacyjno – sportowe do czeskiego Piska. Dodatkowo młodzi gogolinianie będą poznawać walory turystyczne i kulturowe gminy Jablunkov.

Takie ustalenia zapadły podczas roboczego spotkania zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, czyli tamtejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Publicznej Szkoły Podstawowej nr z Gogolina. To kolejny efekt ponad 20. letniej współpracy gmin Gogolin i czeskiego Jablunkova.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli Dagmar Adamova, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisku oraz Petr Sikora, nauczyciel i koordynator współpracy czesko-polskiej w Pisku, a także dyrektor PSP 3 Kinga Kaptur i zastępca dyrektora Zespołu Rekreacyjno-Sportowego Piotr Giecewicz ustalono jak będzie wyglądał pobyt gogolińskich dzieci w Czechach.

– Tym razem nasze spotkanie odbędzie się pod nazwą „Międzynarodowe Gry Sportowe” a wezmą w nich udział oprócz dzieci z Piska i Gogolina uczniowie z zaprzyjaźnionej z nami Szczyrku – powiedział główny animator tych spotkań Petr Sikora. Zarówno najmłodsi jak i starsi będą mieli okazję zmierzyć się różnorodnych konkurencjach. Pierwszego dnia wszyscy pojadą w niezwykle widowiskowym „rajdzie rowerowym pod górkę”, a na drugi dzień najmłodszych czeka trójbój lekkoatletyczny, na który złożą się rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 50 metrów zaś starsi uczniowie zmierzą się w turnieju tenisa stołowego – podsumował Petr Sikora.

- Nie tylko jednak rywalizacja sportowa będzie udziałem dzieci. Uczniowie z Polski będą mieli okazję zobaczyć bardzo piękne miejsca krajobrazowe i turystyczne naszej miejscowości – dodała Dagmar Adamova, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisku. – To także w dużym stopniu sprzyja integracji dzieci, bo wszyscy zasiądą do wspólnego ogniska – zaznaczyła Adamova.

- Nie ukrywamy, że to wielka przyjemność i wyróżnienie dla dzieci, które pojadą do Czech. Nasi partnerzy zapewniają nam niemal wszystko, łącznie ze sprzętem sportowym takim jak rowery i miejscem do wypoczynku – oceniła dyrektor PSP 3 Kinga Kaptur. – My od lat także rewanżujemy się naszym sąsiadom i również wielokrotnie gościliśmy młodych Czechów zapewniając mnóstwo atrakcji. Być może jeszcze w marcu taka grupa zza południowej granicy do nas zawita – podsumowała spotkanie dyrektor Kinga Kaptur.

 

Więcej szczegółów w materiale filmowym poniżej: