Gogolin licealną siatkówką stoi

Uczniowie gogolińskiego liceum będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim w tegorocznej edycji „Licealiady” w siatkówce. Zarówno żeński, jak i męski zespół zwyciężyły w finale powiatowym.

Jako pierwsi awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyli podopieczni Jolanty Fait, którzy po stojących na dobry poziomie, ale przede wszystkim niezwykle dramatycznych spotkaniach pokonali po 2:0 swoich rówieśników z Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach, którzy ostatecznie uplasowali się na drugiej pozycji i Zespół Szkół w Zdzieszowicach. – Bardzo się cieszymy, bo jest to dla nas duży sukces znów znaleźć się w gronie najmocniejszych drużyn w województwie – oceniła prowadząca zespół wuefistka Jolanta Fait.

Nie zawiodły także dziewczęta. Do finału powiatowego przystąpiły w roli faworytek i nie zawiodły. Pod okiem swojej nauczycielki Joanny Cybulskiej, pewnie po 2:0 wygrały z rywalkami z Krapkowic, czyli drużynami tamtejszego Zespołu Szkół Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych. Drugie miejsce przypadło licealistkom z Krapkowic. – Kluczem do sukcesu była zagrywka i dobre przyjęcie – mówiła po zawodach rozemocjonowana kapitan ekipy z Gogolina Angelika Grabeus. – Jesteśmy drużyną, w której tylko kilka dziewcząt trenuje w klubie PV Volley Krapkowice a pozostałe ćwiczą siatkówkę na WF-ach. Wiemy, że aby awansować do finału będziemy musiały dać z siebie wszystko i zagrać na „maxa” – przyznała Angelika.

Składy drużyn ZS LO Gogolin:

Chłopcy: Arkadiusz Tomaszczyk, Mateusz Jeleń, Wiktor Gebauer, Miłosz Nowak, Dominik Hojniak, Michał Szostecki, Kevin Józef, Filip Syta – nauczyciel Jolanta Fait.

Dziewczęta: Viktoria Bogdoł, Weronika Cisińska, Klara Ernst, Angelika Grabeus, Angelika Guth, Sara Konieczna, Karolina Kowolik, Karolina Lamla, Hanna Mrocheń, Veronika Porosiło – nauczyciel Joanna Cybulska.