Nowa inwestycja w centrum Gogolina

Budynek w centrum Gogolina, przylegający do pasażu handlowego przy Placu Dworcowym całkowicie zmienił swoje oblicze! A wszystko dzięki nowemu przedsięwzięciu, które realizuje prywatny inwestor.

W budynku, który znajduje się naprzeciw Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, obok byłej „Szampanii”, powstaną najprawdopodobniej cztery lokale mieszkaniowe pod wynajem, a także hostel. Inwestor przyznaje, że pomysł zagospodarowania tego miejsca zrodził się m.in. w związku z powstającym w sąsiedztwie Centrum Przesiadkowym, jak również planowaną inwestycją dwupoziomowego skrzyżowania. –Mieszkania położone będą w doskonałej lokalizacji. W pobliżu znajduje się dworzec kolejowy, wkrótce powstanie też wiadukt i więcej miejsc parkingowych. Kolejna inwestycja w tym miejscu na pewno ożywi nieco centrum Gogolina – mówi lokalny przedsiębiorca. Zadowolenia nie ukrywa też Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. – Cieszę się, że nasi mieszkańcy chcą inwestować właśnie tu – w Gogolinie. Ten budynek przez wiele lat stał niezagospodarowany, a teraz dzięki remontowi znacząco poprawi się estetyka wyglądu centrum miasta, ale również pojawi się nowa paleta usług – przyznaje burmistrz.

Zapotrzebowanie na lokale mieszkalne pod wynajem w Gogolinie już od wielu lat jest bardzo duże. Brakuje m.in. mieszkań, które można byłoby wynająć na krótki czas, na przykład przez osoby, które na co dzień przebywają za granicą, a do Gogolina przyjeżdżają tylko w okresie letnim. Zainteresowani wynajmem mieszkań na niedługi czas są też pełnoletni uczniowie gogolińskiego Zespołu Szkół spoza gminy, którzy mają trudności z dojazdem do szkoły. Stąd powstał pomysł, by z mieszkań można było skorzystać na zasadach „hostelu”. – Zależy mi na tym, by w hostelu panowały warunki jak w mieszkaniach do wynajęcia – z dostępem do prywatnej kuchni i łazienki, a ceny nie były wygórowane – mówi inwestor.

Trwający już remont, w pierwszej kolejności objął modernizację fasady budynku, która została ocieplona i otynkowana. W tej chwili trwają prace wewnątrz lokalu. Inwestor przewiduje, że pierwsze mieszkania będą gotowe do zamieszkania już w połowie tego roku.

inwestycja_Gogolin.jpeg