Jubileuszowe wydanie Zeszytu Gogolińskiego

50 – lecie praw miejskich Gogolina oraz 50. rocznica odsłonięcia pomnika Karolinki i Karlika to główne tematy siódmego już „Zeszytu Gogolińskiego”. Jubileuszowe wydanie tego periodyku, w którym zawarte zostały też najważniejsze wydarzenia minionego roku swoją premierę miało podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej 26 stycznia 2018 r.

„Zeszyt Gogoliński” nr 7 stanowi podsumowanie całorocznych przedsięwzięć związanych nie tylko ze złotym jubileuszem miasta, ale również z innymi ważnymi dla miasta i społeczności lokalnej wydarzeniami. Znalazła się tu m.in. relacja z uroczystości nadania Publicznemu Przedszkolu nr 3 w Gogolinie imienia Karlika i Karolinki, a także informacje o pozostałych rocznicach, które miały miejsce w 2017 roku – m.in. o jubileuszu 20 – lecia działalności Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina.

W „Zeszycie Gogolińskim” nie mogło też zabraknąć relacji z obchodów 70 – lecia Miejskiego Klubu Sportowego w Gogolinie, które były okazją do spotkania byłego burmistrza Norberta Urbańca i obecnego burmistrza Joachima Wojtali, pełniącego przed laty funkcję kierownika wydziału kultury. Obaj włodarze wspominając dawne czasy, gdy budowane były podwaliny nowego klubu sportowego, chętnie pozowali do wspólnego – historycznego zdjęcia, które znalazło się właśnie w jubileuszowym, specjalnym wydaniu „Zeszytu”.

 

Spotkanie.jpeg

 

To, co czyni siódmą edycję „Zeszytu” wyjątkową, to również treść piosenki, którą specjalnie dla Gogolina napisał Marek Gaszyński – polski dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 utworów muzycznych, jak również treść okolicznościowego przesłania, które ma przypominać kolejnym pokoleniom o wartościach i fundamentach, na których została zbudowana wspólnota Gogolina. „Zeszyt Gogoliński” numer 7 to także forma podziękowania samorządu gminy Gogolin wszystkim zaangażowanym w organizację jubileuszowych przedsięwzięć: mieszkańców, pracowników Urzędu Miejskiego oraz gminnych jednostek organizacyjnych, a także darczyńców. Periodyk dostępny jest w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz jej filiach, jak również w placówkach oświatowych na terenie gminy.

 

Sesja_zeszyty.jpeg