Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych

Przepiękne inscenizacje, wysoki poziom artystyczny i aktorski, ale przede wszystkim wspaniała, jeszcze świąteczna atmosfera towarzyszyły czwartej już edycji Przeglądu Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych, jaki odbył się w miniony weekend (13-14.01) w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Przy okazji, można było wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W sobotę, popis aktorskich umiejętności dali mali aktorzy z oddziału przedszkolnego i Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, Publicznego Przedszkola nr 1 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie, natomiast w niedzielę wystąpili młodzi artyści z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim, filii PSP nr 3 oraz oddziału przedszkolnego w Zakrzowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Były wierszyki, krótkie inscenizacje, świąteczne piosenki i oczywiście kolędy, śpiewane wspólnie z licznie zgromadzoną publicznością.

W niedzielę odbył się również 26. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I tym razem, do akcji przyłączył się Gogolin. Już od samego rana, wolontariusze i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie w całej gminie zbierali środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dzięki hojności i otwartym sercom mieszkańców gminy Gogolin w tym roku udało się zebrać aż 9 026,68 złotych! W ramach 26. Finału WOŚP, Gminny Ośrodek Kultury przygotował też moc artystycznych atrakcji – koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz występ gogolińskich mażoretek. W ramach tradycyjnego „światełka do nieba” z imponującym występem zaprezentował się Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem „Mantikora” z Opola.