Kolędowali w Zakrzewiu i Drzewicy

W miniony weekend (6-7.01) w bardzo świątecznym jeszcze nastroju, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina koncertowała z kolędami w zaprzyjaźnionych miejscowościach Zakrzew (woj. mazowieckie, powiat radomski) oraz Drzewicy (w woj. łódzkie, powiat opoczyński).  

 

W Zakrzewiu odbywały się coroczne obchody Trzech Króli, podczas których Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina wraz z solistką Anną Obrzud pod batutą Pana Rafała Jilga koncertowała na rozpoczęcie orszaku w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela, a następnie przy żłóbku na zakończenie orszaku. W tym samym dniu, Orkiestra gościła również w sąsiedniej parafii w Jarosławicach gdzie mieszkańcy mieli przyjemność wysłuchać koncertu  w repertuarze noworoczno - kolędowym.

 

W niedzielę natomiast na zaproszenie Burmistrza Drzewicy oraz Regionalnego Centrum Kultury Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta  z Gogolina wystąpiła podczas Wieczoru Opłatkowego. Na scenie zaprezentowała się również miejscowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drzewicy oraz grupy taneczne. Spotkanie zakończyło się życzeniami noworocznymi od Burmistrza Drzewicy oraz proboszcza oraz wspólnym dzieleniem się opłatkiem.