Inwestycja Gniotpol Trailers z Malni

To na pewno będzie rozpoznawalne miejsce w Polsce.

Podwojenie produkcji w przeciągu najbliższych dwóch lat oraz innowacyjna i bardzo zaawansowana technologicznie produkcja systemów zabudowy to najważniejsze atuty nowej inwestycji spółki Gniotpol Trailers z Malni.

To właśnie dzięki wprowadzonym innowacjom oraz posiadanym własnym homologacjom firma odnotowuje kolejne rekordy w wielkości sprzedaży. Decyzja zarządu o rozbudowie zakładu w Malni i planowanym tak znaczącym zwiększeniu produkcji ma już swoje odbicie w rzeczywistości.

Budowana, imponująca hala produkcyjno-montażowa o powierzchni zabudowy 2460 m2 widoczna jest z daleka, zwłaszcza dla kierowców przejeżdżających autostradą A4. Właściciele spółki Gniotpol Trailers z Malni nie kryją zadowolenia, iż to właśnie idealne położenie blisko autostrady i świetna współpraca z samorządem Gminy Gogolin były głównymi detarminantami rozpoczętego procesu rozbudowy swojego zakładu.

„Poprzez realizację tego ważnego dla nas przedsięwzięcia, znacząco zwiększy się liczba stanowisk montażowych. Co ważniejsze, zwiększymy ilość produkowanych zestawów ciężarowych do ok. 600 szt. rocznie” – mówi Kazimierz Gniot, prezes zarządu GNIOTPOL Trailers Sp. z o.o. „Obecnie w dwóch zakładach produkujemy ponad 1000 mniejszych i większych jednostek transportowych rocznie i zatrudniamy ponad 200 specjalistów. Ale, żeby  sprostać coraz większym wyzwaniom, jakie stawia przed nami rynek, od stycznia 2017 połączyliśmy biznesowo zakład w Kurzniach i zakład w Malni i od tego czasu prowadzimy działalność w ramach jednej, dużej spółki. Ale to właśnie w Malni zdecydowaliśmy się ulokować nakłady inwestycyjne w wysokości prawie 25 mln zł” – dodaje prezes Gniot.

Zgodnie z planami spółki w pierwszej kolejności zostanie oddana do użytku hala montażowa, gdzie wczesną wiosną rozpocznie pracę innowacyjna montowania i bardzo zaawansowana technologicznie linia produkcji systemów zabudowy samochodów ciężarowych z zestawami przyczep dwuosiowych i jednoosiowych.

Bardzo ambitne i obiecujące plany spółki cieszą także przez wiele miesięcy zabiegającego o te inwestycję gospodarza gminy, burmistrza Gogolina Joachima Wojtalę. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z decyzji zarządu Gniotpol Trailers o ulokowaniu właśnie w naszej gminie tej inwestycji – mówi burmistrz Wojtala – szczególnie cieszy zapowiedź systematycznego zwiększenia zatrudnienia. To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców Odrowąża i Malni. Przecież to właśnie firma Gniotpol przejęła w 1989 roku tereny obiekty byłego ZREMBU, gdzie znaczącą część obsady pracowniczej stanowili mieszkańcy tej części gminy”.

Ale na tym nie koniec. Jak zapowiada Prezes Gniot z w Malni ma zostać uruchomione także nowoczesne i specjalistyczne centrum serwisowe dla zabudowanych samochodów ciężarowych, według planów największe w tej części Polski.

Gniotpol.jpeg