Upamiętnili wybitnych absolwentów

Gogolin ma nową publikację! Wydana dzięki inicjatywie społecznej, w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gogolin, książka pt. „Sukcesy absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie na przestrzeni 50 lat praw miejskich”, to sposób na uczczenie jubileuszu miasta i zbliżającego się 70 – lecia liceum. 

Jak pisze we wstępie publikacji Łukasz Wojtkiewicz – wicedyrektor Zespołu Szkół w Gogolinie, nauczyciel języka polskiego – „Mury tej szacownej placówki opuściło 3 579 absolwentów. Wśród nich wielu, którzy dokonali w swym życiu rzeczy niezwykłych – czy to zajmując eksponowane stanowiska, czy też zapisując się w historii ze względu na swe talenty i umiejętności”. Stąd też pomysł, by upamiętnić te osoby, przypominając młodszemu pokoleniu zasługi wybitnych i zasłużonych absolwentów. W publikacji znajdują się zarówno krótkie biografie takich osób jak: Bernard Blaut (piłkarz), Siegbert Porada (artysta), czy Wojciech Cyruliczek (biegacz), jak również informacje na temat najmłodszego pokolenia absolwentów: pisarce Mai Kopeć, alpiniście Jacku Matuszku, czy pisarzu Mike’u Wysockym. Redaktorzy publikacji nie zapomnieli też o osobach, które nadal działają na rzecz lokalnej społeczności. W publikacji znalazło się miejsce również na krótkie wywiady i felietony – o tym, że współcześni licealiści mają łatwiej mówi dyrektor Zespołu Szkół w Gogolinie Violeta Zajączkowska, a o swojej przygodzie z dziennikarstwem Magdalena Wnuk – absolwentka liceum, obecnie studentka bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Opolskim. O tym jak wyglądała nauka w gogolińskim liceum w latach 80. opowiada natomiast Wawrzyniec Jasiński.

Informacje do publikacji zdobywali uczniowie i absolwenci gogolińskiego Zespołu Szkół z kadrą pedagogiczną, w składzie: Magda Wnuk, Dawid Pierskała, Łukasz Wojtkiewicz, Jarosław Bień oraz Irena Marszałek.

Nowa publikacja.png