Czas uroczystych wigilii

Adwent oraz Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w przyjacielskim gronie. Tradycją stała się organizacja na terenie gminy Gogolin uroczystych spotkań dla mieszkańców dzielnic i sołectw, a także stowarzyszeń i lokalnych organizacji, nie zapominając przy tym o osobach samotnych, starszych i potrzebujących.

60 osób Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz 190 osób Klubu Seniora z terenów wiejskich spotkało się (15.12) na wigiliach. Było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i oczywiście składanie życzeń. Uczestnikom obu wigilii, świąteczne życzenia: zdrowia, szczęścia,  uśmiechu na co dzień oraz świąt spędzonych w radosnej rodzinnej atmosferze złożył obecny Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Tego samego dnia, dla seniorów z Górażdży spotkanie wigilijne przygotowała Rada Sołecka Wsi, wraz z zarządami lokalnych stowarzyszeń. Przepiękny program artystyczny przygotowali najmłodsi mieszkańcy tej miejscowości.

W trakcie weekendu 16-17 grudnia opłatkiem podzielili się również mieszkańcy Malni, Kamienia Śląskiego, Strzebniowa, Karłubca i Odrowąża. Przy wspólnych stołach spotkały się zarówno osoby starsze i samotne, jak również osoby zaangażowane w całoroczną pracę na rzecz wsi i dzielnic. Nie zabrakło występów artystycznych utalentowanych dzieci i młodzieży, wzruszeń i życzeń.

Największą w gminie wigilię dla osób samotnych i starszych 20 grudnia zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie. Przy wspólnym stole spotkało się 130 mieszkańców Gminy Gogolin, przedstawiciele samorządu, duchowni, a także kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych. Spotkanie umilił świąteczny występ przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie.