Świątecznie i mikołajkowo w Gogolinie

Miniony weekend w Gogolinie obfitował w moc świątecznych atrakcji! A wszystko za sprawą Kiermaszu z Mikołajem, który odbył się tradycyjnie w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie w dniach 9 – 10 grudnia.   

Główną atrakcją sobotniego kiermaszu było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nim dotarł On jednak do Gogolina, najmłodsi czas oczekiwania umilali sobie w Pracowni Świętego Mikołaja, gdzie każdy mógł stworzyć swoją własną choinkę z papieru lub udekorować świąteczne pierniczki. Można było też wziąć udział w licznych grach i zabawach, a także obejrzeć spektakl pt. „Listy do św. Mikołaja” z Bałwanem i Reniferami w roli głównej.  Nie zabrakło też atrakcji dla nieco starszych mieszkańców, którzy mogli zakupić ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe wypieki czy też zimowe przetwory, wystawione m.in. przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Dom Spokojnej Starości „Święta Barbara” w Kamionku, Klub Seniora w Gogolinie,  Świetlicę Środowiskową w Gogolinie, gogolińskie placówki oświatowe, OSP Gogolin, a także lokalnych przedsiębiorców. O świąteczną atmosferę zadbała też Wędrująca Kapela, która już od wejścia witała świątecznym repertuarem, a także Zespół Mażoretek ArriVa z ciekawymi i dynamicznymi układami.

W niedzielę na scenie gogolińskiego ośrodka kultury wystąpiła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która jak zwykle brawurowo wykonała świąteczne – światowe i polskie przeboje. Zaprezentowali się również młodzi wykonawcy z PP nr 1, PP nr 3, PSP nr 2, PSP nr 3 oraz Zespołu Szkół w Gogolinie, a także uczestnicy zajęć prowadzonych przez gogoliński Gminny Ośrodek Kultury, Andrea Polański, a także grupa hip – hop.