Młodzi zapaśnicy sporo potrafią

Zwycięstwem drużynowym młodych zapaśników ZKS Górażdże zakończyła się tegoroczna edycja turnieju zapaśniczego w w stylu wolnym dzieci i młodzieży. Był to jednocześnie szósty memoriał Henryka Wołoszyna, wieloletniego trenera i działacza tej dyscypliny sportu.

IMG_7938.jpeg

Podopieczni Lucjana Ziemby zostawili w pokonanym polu 14 innych zespołów w tym dwa z Czech i jeden z Niemiec. Na drugim miejscu w punktacji drużynowej znalazła się Slavia Ruda Śląska a na trzecim MKS Rokita Brzeg Dolny.

Oprócz kilkunastu medali, które wywalczyli nasi młodzi zawodnicy największy sukces odniosła Jessica Wróbel, która nie tylko wygrała swoją kategorię wagową ale została uznana także za najlepszą zawodniczkę zawodów !!!
Najlepszym wśród chłopców okazał się Kajetan Wieczorek z UKS Warszawa.

Najmłodszą zapaśniczką okazała się 6. letnia Maja Jurgielewicz, która w swojej kategorii zajęła miejsce trzecie. Najmłodszym zapaśnikiem był reprezentant Lokomotivy Krnov Lukas Kolbasa.
W hali braci Blautów w Gogolinie oglądaliśmy zawodników z roczników 2003-2009. W zawodach wzięło udział blisko 180 zawodników i zawodniczek. Gośćmi honorowymi memoriału była rodzina Henryka Wołoszyna.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia a poniżej komplet wyników z zawodów:

 

 

Wyniki                                                                             

Żacy(Dziewczynki) 2008 – 2009

25 kg 1.Marcelina Sobczak - UKS SMS Łódź, 2.Emilia Wierzchowska - MKS Rokita Brzeg Dolny,  3.Maja Jurgielewicz - ZKS Górażdże

29 kg 1.Adriana Eliasova - Lokomotiva Krnov, 2.Oliwia Kobylarz - Rokita Brzeg Dolny, 3.Maja Szatkowska - UKS SMS Łódź, 3.Aleksandra Kulesza - UKS SMS Łódź

50kg 1.Marta Łysek - Śląsk Milicz, 2.Sylwia Rożeńska - ZKS Górażdże, 3.Dominika Jurgielewicz - ZKS Górażdże

 

Żacy(Chłopcy) 2008 – 2009

23 kg 1.Dawid Matusz - LKS Dąb Brzeźnica, 2.Paweł Getner - LUKS Kudowa Zdrój, 3.Marcel Woźnica - ZKS Górażdże, 3.Jakub Piętka             - LKS Dąb Brzeźnica

25 kg 1.Lukas Kolbasa - Lokomotiva Krnov, 2.Nikolas Volny - Lokomotiva Krnov, 3.Oleksij Gurak - MKS Rokita Brzeg Dolny, 3.Kasper Kudella - LKS Dąb Brzeźnica

28 kg 1.Samuel Volny - Lokomotiva Krnov, 2.Dawid Wierzchowski - MKS Rokita Brzeg Dolny, 3.Michał Walicki - ZKS Górażdże, 3.Kacper Jezierski - LKS Dąb Brzeźnica               

29 kg 1.Norbert Kobylarz - MKS Rokita Brzeg Dolny, 2.Filip Stępień - MKS Rokita Brzeg Dolny, 3.Andrzej Sadowski - LUKS Kudowa Zdrój,  3.Tomas Kosinka - Sokol Hradec Kralove

32 kg 1.Nikolas Doupovec - Lokomotiva Krnov, 2.Adrian Półchłopek - MKS Rokita Brzeg Dolny, 3.Dawid Waniek - LKS Dąb Brzeźnica, 3.Grzegorz Apostel - ZKS Górażdże

33 kg 1.Pius Zinicke - Luckenwalde, 2.Josef Martinek - Lokomotiva Krnov, 3.Bartłomiej Zgoda - ZKS Górażdże, 3.David Koci - Sokol Hradec Kr.

34 kg 1.Dawid Kopeć - ZKS Górażdże, 2.Filip Fornalczyk - UKS SMS Łódź, 3.Donas Richter - Lokomotiva Krnov,3.Mateusz Mioduski                LULKS Kudowa Zdrój

39 kg 1.Alexander Grimm - Luckenwalde, 2.Adrian Orliński - MKS Rokita Brzeg Dolny, 3.Jan Zwierzchowski - UKS „NISKA” Warszawa

54kg 1.PatryK Leksa - Lokomotiva Krnov, 2.Aleksander Smandzik - ZKS Górażdże, 3.Kevin  Phol - Luckenwalde

 

Dzieci(Dziewczynki) 2006 – 2007

29kg 1.Oliwia Smołka - Slavia Ruda Śląska, 2.Jagoda Cabanek - ZKS Górażdże, 3.Agnieszka Hałas - Slavia Ruda Śląska, 3.Natalia Szczęsna - Slavia Ruda Śląska                                                                           

30 kg 1.Victoria Rein - Luckenwalde, 2.Salina Pham - Luckenwalde, 3.Eva Lidlova - Sokol Hradec Kralove, 3.Aleksandra Gaj - LKS Wiatr Wołów

34 kg 1.Agnieszka Jastrzembska - Slavia Ruda Śląska, 2.Veronika Mlisova - Lokomotiva Krnov, 3.Wiktoria Baucz - Slavia Ruda Śląska, 3.Liwia Buczyńska - LUKS Kudowa Zdrój

37 kg 1.Zuzanna Duda - Slavia Ruda Śląska, 2.Zofia Spond - LUKS Kudowa Zdrój, 3.Emilia Wójcik - Slavia Ruda Śląska, 3.Vanessa Holik - Slavia Ruda Śląska

41 kg 1.Natalia Małecka - Bizon Milicz, 2.Nikola Bronowicka - LKS Wiatr Wołów, 3.Zuzanna Sobczyk - Slavia Ruda Śląska, 3.Leonia Waniek - LKS Dab Brzeźnica

43 kg 1.Sara Czech - MKS Rokita Brzeg Dolny, 2.Patrycja Kozica - UKS SMS Łódź, 3.Emilia Krawczyk - Slavia Ruda Śląska, 3.Michalina Gar - Slavia Ruda Śląska

49kg 1.Julia Podhorodecka - Śląsk Milicz, 2.Zofia Rynkiewicz - Śląsk Milicz, 3.Anna Polewska - Slavia Ruda Ślaska

65kg 1.Weronika Bańko - Slavia Ruda Śląska, 2.Daria Nowotyńska - MKS Rokita Brzeg Dolny

 

Dzieci(chłopcy)2006 – 2007

30kg 1.Kajetan Wieczorek - UKS  „NISKA” Warszawa, 2.Wojciech Skrabucha - Bizon Milicz, 3.Wiktor Walczak - UKS SMS Łódź, 3.Levi Schlobhauer - Luckenwalde, 5.Wojciech Stocki - ZKS Górażdże, 5.Łukasz Skabara - Slavia Ruda Śląska

35kg 1.Kacper Jasiński - Bizon Milicz, 2.Sebastian Zalewski - Bizon Milicz, 3.Jakub Wiśniewski - UKS „NISKA”Warszawa, 3.Fabian Wrona - Slavia Ruda Śląska, 5.Wiktor Gajda - ZKS Górażdże, 5.Kacper Witek - Slavia Ruda Śląska

38kg 1.Łukasz Waniek - LKS Dąb Brzeźnica, 2.Jurij Gurak - MKS Rokita Brzeg Dolny, 3.Nils Vigtmann - Luckenwalde, 3.Olaf Węglewski - Slavia Ruda Śląska, 5.Kamil Garstka - LKS Dąb Brzeźnica, 5.Kacper Fornalczyk - UKS SMS Łódź

42kg 1.Alaan Getner - LUKS Kudowa Zdrój, 2.Miłosz Brytan - LUKS Kudowa Zdrój, 3.Wiktor Domaradzki - UKS SMS Łódź, 3.Błażej Jasiński - Bizon Milicz, 5.Szymon Soroka - ZKS Górażdże, 5.Maciej Pańczyk - UKS „NISKA” Warszawa

47kg 1.Piotr Wichman - LKS Wiatr Wołów, 2.Adam Wencel - Slavia Ruda Śląska, 3.Dominik Guzy - ZKS Górażdże, 3.Krystian Kurasiak - UKS SMS Łódź, 5.Natan Bienert - Slavia Ruda Śląska, 5.Filip Maksyś - Bizon Milicz

56kg 1.Kamil Starczewski - Lotnik Wrocław, 2.Oskar Wróblewski - Rokita Brzeg Dolny, 3.Denis Kopia - Slavia Ruda Śląska, 3.Daniel Tęgza Lokomotiva  Krnov, 5.Robert Virak - Lokomotiva Krnov, 5.Stanislav Nozicka - Sokol Hradec Kralove

59kg 1.Jacek Gramala - ZKS Górażdże, 2.Alan Truściński - Rokita Brzeg Dolny

70kg 1.Adam Janoszka - ZKS Górażdże, 2.Marcel Grudzień - LUKS Kudowa Zdrój

 

Młodziczki

37 kg 1.Kamila Kasprów - LKS Dąb Brzeźnica, 2.Julia Michniewicz - LKS Dąb Brzeźnica, 3.Lea Schloshauer - Luckenwalde, 3.Natalia Daskova - Sokol Hradec Kralove

40kg 1.Jessica Wróbel - ZKS Górażdże, 2.Justyna Komza - UKS SMS Łódź, 3.Alicja Cabanek - ZKS Górażdże, 3.Olivia Kaźmierczak - LKS Wiatr Wołów                 

44 kg 1.Amelia Rynkiewicz - Śląsk Milicz, 2.Wiktoria Zwydak - ZKS Górażdże

48 kg 1.Paula Radajewska - ZKS Górażdże, 2.Laura Flaschs - Luckenwalde, 3.Małgorzata Ochendzan - Bizon Milicz

52 kg 1.Karolina Lewicka - UKS SMS Łódź, 2.Amelia Stocka - ZKS Górażdże, 3.Pavlina Tkadlecova - Lokomotiva Krnov, 3.Lea Wichrzyńska - Śląsk Milicz, 4.Sofia Savina - IRON BULLS Bielawa

57 kg 1.Weronika Smaczyńska - IRON BULLS Bielawa, 2.Klaudia Smaczyńska - IRON BULLS Bielawa, 3.Natalia Ochendzan - Bizon Milicz

62kg 1.Magdalena Stec - LKS Wiatr Wołów, 2.Karolina Jaworska - ZKS Górażdże

72kg 1.Beata Walicka - ZKS Górażdże, 2.Patrycja Wieczorek - ZKS Górażdże

 

Młodzicy

38kg 1.Oskar Kulczycki - Lotnik Wrocław, 2.Rafał Szewc - Lotnik Wrocław, 3.Patryk Cabanek - ZKS Górażdże, 3.Sylwester Łątka - LKS Dąb Brzeźnica, 5.Sebastian Wróbel - ZKS Górażdże, 5.Karol Kurbiel - IRON BULLS Bielawa

42kg 1.Adam Cepok - Slavia Ruda Śląska

47kg 1.Matous Tankovic - Sokol Hradec Kralove, 2.Karol Wójcik - Rokita Brzeg Dolny, 3.Konrad Byrski - Śląsk Milicz, 3.Łukasz Maniecki - UKS SMS Łódź, 5.Julius Stein - Luckenwalde, 5.Marcel Spleśniały - LKS Dąb Brzeźnica, 7.Sebastian Beck - Luckenwalde, 8.Denis Woitzik - ZKS Górażdże

53kg 1.Kacper Dziuba - UKS SMS Łódź, 2.Sebastian Karandys - UKS „NISKA” Łódź, 3.Bartosz Madejczyk - Slavia Ruda Śląska, 3.Mateusz Ociepka - Slavia Ruda Śląska, 5.Dominik Zapał - Rokita Brzeg Dolny, 5.Kamil Hałas - Slavia Ruda Śląska

59kg 1.Bartłomiej Maniecki - UKS SMS Łódź, 2.Krzysztof Giezek - Śląsk Milicz, 3.Filip Jurzyca - Slavia Ruda Śląska, 3.Patryk Kulbiński - Slavia Ruda Śląska

66kg 1.Jakub Krawicki - Śląsk Milicz, 2.Mateusz Kobylarz - Rokita Brzeg Dolny, 3.Marcin Gęsek - UKS „NISKA” Warszawa, 3.Kamil Płatek - LKS Dąb Brzeźnica                                                                          

73kg 1.Wojciech Hawrylczak - MKS Rokita Brzeg Dolny, 2.Marceli Nikiel - LKS Dąb Brzeźnica

100kg 1.Seweryn Troszka - LKS Dąb Brzeźnica